Opłaty
Wynagrodzenie notariusza
Za dokonanie czynności notarialnych notariusz pobiera taksę notarialną, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 czerwca 2004 roku w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej (t.j Dz. U. z 2018 r., poz. 272), powiększoną o należny podatek od towarów i usług, według obowiązującej stawki VAT.
Wysokość taksy notarialnej zależna jest od kilku czynników, to jest: od rodzaju czynności notarialnej, wartości przedmiotu czynności, a także przewidywanego nakładu pracy. Ostateczną kwotę wynagrodzenia notariusz ustala każdorazowo w drodze indywidualnych uzgodnień z klientami.
Darmowe porady i konsultacje
Wszelkich porad i konsultacji dotyczących czynności notarialnych udzielamy bezpłatnie.
Doradzimy Państwu w jaki sposób można zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku, np. przy zawieraniu umów darowizny, dożywocia lub zamiany, jak najkorzystniej uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie czy też przejść przez procedury związane z dziedziczeniem.
Wyjaśnimy Państwu konsekwencje wszystkich możliwych rozwiązań prawnych.
Wskażemy także na szereg czynności prawnych, których w sposób alternatywny dla postępowań sądowych można dokonać w kancelarii notarialnej, oszczędzając czas i pieniądze.
Opłaty i podatki
Poza taksą notarialną notariusz pobiera:
• podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC),
• podatek od spadków i darowizn (SiD),
• opłatę sądową.
Pobrane podatki i opłaty sądowe notariusz przekazuje na rachunki bankowe odpowiednich organów podatkowych oraz sądów.
Sposób płatności
Kancelaria akceptuje płatności:
• gotówką,
• kartą płatniczą,
• przelewem, po uprzednim uzgodnieniu lub w przypadku stałej współpracy z kancelarią.
Numer rachunku bankowego :
Santander Bank Polska S.A.: 79 1090 2398 0000 0001 3733 5222
W celu ustalenia wysokości wszystkich opłat za daną czynność notarialną (taksę notarialną, podatki oraz opłaty sądowe) prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny lub za pośrednictwem poczty elektronicznej Kancelarii.